17 Şub 2017

Sigorta Sektörü Dijital Çağa Ayak Uydurmalı

Dijitalin müşteri davranışlarına yön verdiğini belirten Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı İlker Sırtıkırmızı, yeni dönemde çağa ayak uyduran markaların ayakta kalabileceğini söyledi.

Dünyanın gittikçe dijitalleştiğini, bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar ile şirketlerin ve tüketicilerin internete bağlı yaşamaya başladığını belirten Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı İlker Sırtıkırmızı, sigorta sektörünün geleceği hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: “Dünyada dijitalin bu denli gelişmesi satın alma alışkanlıklarımızın da değişmesine sebep oldu; artık pek çok ihtiyacımızı online alışveriş sistemleri üzerinden karşılıyoruz. Bu durum henüz sigortacılık alanında çok yoğun gözlemlenmiyor olsa da, bizim sektörümüzde de dijitalin her geçen gün daha fazla yaygınlaştığı gerçeğini göz ardı edemeyiz. Örneğin, son yaptığımız bir araştırmaya göre özellikle araç sigortası yaptırmak isteyen kişilerin %68’i işe internetten araştırma yapmakla başlıyor ve bu noktada müşterilere ulaşmayı başaran markalar fark yaratıyor. İşte bu ve bunun gibi verileri göz önünde bulundurarak, kabul etmemiz gereken bir gerçek var; çağa ayak uydurmalıyız.”

Acenteye destek

Dünyadaki dijital ve online süreçlere geçişin tüm sektörü ilgilendirdiğini belirten Sırtıkırmızı, yeni dönemde de acente ve brokerlerinin yanında olmaya devam edeceklerini aktardı: “Bu gerçeklik, sadece şirketleri değil, acenteleri, brokerleri ve sektördeki bütün oyuncuları ilgilendiriyor. Sektörde varlığını sürdürmek isteyen herkes, dijital dünyaya uyum sağlamalı, eğer bu dönüşümün dışında kalırlarsa, zamanla piyasanın dışında kalmaktan da kurtulamayacaklardır.

Biz de, acente ve brokerler alanda desteklemek için projeler geliştiriyoruz. Bunun yanında Sigorta olarak da, dijital p alanında çalışmalarımızı sürdürüyoruz, hali hazırda trafik sigortası için online teklif veriyoruz, bu farklı ürünleri de online ulaşılabilir kılmayı hedefliyoruz.”

Kaynak:Sigorta Gündem

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir