21 Şub 2017

TÜSAF: “KOSGEB kredisi, yıl içerisinde birkaç defa daha verilecek”

Acentelerin KOBİ kapsamına alınarak KOSGEB kredilerinden yararlanabildiğini belirten TÜSAF, ilk etap destek başvurularının sonlandığını ama yıl içerisinde birkaç defa daha bu destek kredisi için başvuruların alınacağını açıkladı.

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) Yönetim Kurulu, acentelerin KOBİ statüsüne kavuşarak KOSGEB kredilerinden yararlanma sürecinin tamamlandığını söyledi. 50 bin TL sıfır faizli KOSGEB kredi desteği için yapılacak işlemleri sırasıyla açıkladı. İlk etap destek başvuruları için son başvuru tarihinin 20 Şubat’ta sona erdiği açıklayan TÜSAF yönetimi, yıl içerisinde birkaç defa daha bu destek kredisi için başvuruların alınacağını açıkladı.

TÜSAF tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Değerli meslektaşlarımız,
Uzun zamandır tüm meslektaşlarımızın, başta SAİK olmak üzere TÜSAF ve ticaret odalarının sigortacılık meslek komitelerinin destek verdiği KOBİ kapsamına alınarak KOSGEB kredilerinden yararlanma süreci tamamlanmış gözükmektedir.
TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıkoğlu’nun desteği ve SAİK’in çalışmaları, SAİK Başkanı Sayın Hüseyin Kasap’ın ciddi gayretlerinin sonuçlandırmada bir numaralı etken olduğunu biliyoruz. TOBB ekonomik şuralarında son yılların tamamında gündeme gelen bu konu, Bakanlarla yapılan görüşmelerde de dile getirilmiş ve sözler alınmıştır. 2017 yılının Şubat ayında gerçekleşen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın katıldığı TOBB Ekonomik Şura’da dile getirilmiş söz alınmıştır. Bu toplantı ve süreçte düzenli ödeyen mükelleflere verilecek vergi indiriminin de sözü alınmıştır.
Bu süreçte katkısı olan meslektaşlarımıza özellikle TOBB ve resmi meslek örgütümüz SAİK’e teşekkür ederiz.

BUGÜN İTİBARİYLE İZLENECEK YOL:

KOSGEB 50 bin TL sıfır faizli kredi desteği için aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapmanız gerekmektedir.

İlk etap destek başvuruları için son başvuru tarihi 20.02.2017’dir. Yıl içerisinde birkaç defa daha bu destek kredisi için başvurular açılacaktır. Edindiğimiz bilgiye göre yıl içerisinde başvuran ve şartları tutan her KOBİ’ye ilgili destek kredisi verilecektir. Ayrıntılı bilgi için;http://www.kosgeb.gov.tr/…/2017-yili-kosgeb-sifir-faizli-is…

  1. Maliyeden aktif işe başlama tarihini öğreneceğiz. Eğer www.gib.gov.trkullanıcıysanız buradan yoksa muhasebeciniz vasıtasıyla öğrenebilirsiniz.
    Gelir İdaresi Başkanlığı (www.gib.gov.tr ) GİB Mobil Hizmetinizde Mobil platformlar üzerinden güvenilir, kolay ve hızlı bir şekilde erişim sağlayan GİB Mobil Uygulamasını aşağıdaki platformları…
  2. Maliyede kayıtlı olan nace kodunuzun doğruluğunu teyit edin. Eğer nace kodunuz 66.22.01 değil ise maliyeden düzeltilmesini talep edin. Olması gereken nace kodu 66.22.01- sigorta acentelerinin faaliyetleri.
  3. http://sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr/Default.aspx…adresinden başvuruyu yapabilirsiniz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir